«Соколята» - на крилі


   05 травня на базі Калайдинцівської ЗШ І-ІІІ ступенів імені генерала Рубцова стартував перший етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Змагання проводились протягом 2-х днів на території Калайдинцівської сільської ради за участю 4-х роїв: «Сіроманці» Вовчицького ліцею, «Духівські мамонти» Духівської ЗШ І-ІІІ ступенів, «Побратими» Ісківської ЗШ І-ІІІ ступенів та «Удайські козаки» Калайдинцівської ЗШ І-ІІІ ступенів.

   На відкриття завітали начальник відділу освіти, сім׳ї, молоді та спорту Лубенської РДА Білокінь Юлія Михайлівна та депутати районної ради Різуненко Лідія Іванівна і Сидоренко Володимир Іванович.

   Право підняти прапор було надане переможцям ІІ (обласного) етапу гри ройовій «Удайських козаків» Шуть Юлії та кращому стрільцю змагань із пневматичної гвинтівки серед юнаків Реві Владиславу.

   Юлія Михайлівна привітала учасників гри, наголосивши, що головною метою гри є відродження й розвиток історичних, патріотичних і культурних традицій українського народу.

   Звернувшись до учасників змагань, директор школи Мисник Сергій Іванович, зауважив, що будучи школярем, брав участь в аналогічній грі «Зірниця». Молодь в часи його шкільного дитинства виховувалася на прикладі подвигів ветеранів Другої світової війни, які й зараз можуть слугувати взірцем любові до Батьківщини для нинішнього покоління. Україна й нині потерпає від військових дій на сході. Але головний обов’язок чоловіків в усі часи був і залишається – захищати свою державу, свій дім, свою сім'ю.

   Різуненко Лідія Іванівна акцентувала увагу школярів на тому, що сьогодення спонукає нас особливої ваги надавати патріотизму і любові до України-неньки.

   Конкурси оцінювало компетентне журі – вчителі загальноосвітніх закладів району.

   В перший день юні джури демонстрували своє вміння у таких випробуваннях: «Рятівник” (що потребує теоретичних та практичних вмінь з надання долікарської допомоги та транспортування потерпілого), «Перетягування линви», «Впоряд» (рої демонстрували вміння у стройовій підготовці), «Відун» (історичний конкурс), «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою).

   Цікавим і важливим виявився конкурс звітів про «Добре діло», в якому навчальні заклади представляли свою благодійну чи волонтерську діяльність.

 Програма другого дня змагань передбачала випробування зі спортивного орієнтування та спортивного туризму «Смуга перешкод» і «Пластун».

   Участь кожної команди в конкурсних випробуваннях була сповнена ентузіазмом, натхненням, взаємоповагою, духом братерства, справжнього патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

   А переможцем став рій «Удайські козаки», який і представить Лубенський район у ІІ (обласному) етапі гри. ІІ-е місце поділили рої «Духівські мамонти» та «Сіроманці», на ІІІ-му місці «Побратими».

   Рої нагороджені грамотами відділу освіти, сім׳ї, молоді та спорту Лубенської РДА та кубками.

  Юні джури отримали багато нових знань, позитивних вражень, доторкнулися до невідомих сторінок історії України та козацьких традицій.

   Проведені два чудові дні на лоні природи, зустрічі з ровесниками та знайомства дали можливість показати свої знання і вміння, збагатитися новим досвідом та знайти друзів-однодумців.

   Дякуємо всім учасникам за чудову підготовку команд, суддям – за справедливу оцінку їх виступів, а колективу Калайдинцівської школи – за створення прекрасних умов для проведення цього складного, але надзвичайно корисного і цікавого конкурсу!

 

 

Погода

Освітній веб-простір Лубенського районуКорисні посилання