Школа без насильства


Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і, скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Наразі українське суспільство визнає існування проблеми жорстокого поводження з дітьми, а також – необхідність здійснення комплексу послідовних заходів щодо удосконалення системи попередження, виявлення та подолання цього явища.
Саме актуальність даної проблеми зумовила тему чергової зустрічі педагогів Лубенського району з методистом відділу національно-патріотичного вихованні Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Романенко А.М., яка 2 листопада 2016 року провела для заступників директорів із виховної роботи, педагогів-організаторів та класних керівників тренінг «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в закладах освіти». Анжела Михайлівна познайомила присутніх з нормативними документами, які покликані захищати дітей від насильства та попереджувати його прояви в родині, у навчальних закладах, на вулицях. Цікаво і доступно розповіла про те, як педагоги мають дбати і що можуть зробити для створення безпечного середовища у навчально-виховних закладах та спільно з учасниками тренінгу з’ясувала шляхи покращення підходів міжособистісного спілкування між дітьми, вчителями та батьками.
На тренінгу піднімалися питання щодо насильства та його проявів у дитячому середовищі, розв’язання конфліктів та підвищення самооцінки, організації роботи з попередження насильства по відношенню до дітей у закладах освіти.
Тренінг проходив у доброзичливій, щирій атмосфері. Учасники висловлювали власні думки щодо обговорюваних питань, ділилися досвідом з даної проблеми, активно працювали в групах по виконанню запропонованих завдань. Особливий інтерес викликало інтелектуальне змагання-квест.
Учасники тренінгу відмітили, що це навчання сприяло підвищенню їх обізнаності щодо проблеми насильства, зокрема серед дітей, та покращенню навичок по вирішенню цієї проблеми у загальноосвітніх навчальних закладах. Освітяни також отримали практичний матеріал, який допоможе їм у проведенні просвітницької роботи у своїх навчальних закладах серед колег, учнів та батьків.
Педагоги Лубенщини висловлюють щиру вдячність методисту ПОІППО Романенко А.М. за цікаву, змістовну зустріч, високий рівень компетентності, професіоналізм і життєвий оптимізм, який їй вдалося передати учасникам тренінгу і запалити іскорку віри у те, що від кожного з нас певною мірою залежить яким буде наше оточення і завтрашнє суспільство.

Погода

Освітній веб-простір Лубенського районуКорисні посилання